وبلاگ

پوشینه بزرگسال چیست ؟

پوشک بزرگسالان (یا پوشینه بزرگسالان ) پوشکی می باشد که ساخته شده برای یک فرد با یک بدن بزرگتر از نوزاد یا کودک نو پا استفاده می شود. پوشینه های بزرگسال ممکن است برای بزرگسالان با شرایط مختلف مانند بی اختیاری ، اختلال تحرک ، اسهال شدید و یا زوال عقل ضروری باشد. پوشک های بزرگسالان به شکل های مختلف ساخته می شوند، از جمله آنهایی که شبیه پوشک های کودک سنتی، زیرپوش و پد های شبیه به دستمال های بهداشتی (شناخته شده به عنوان لانه های بی اختیاری ) پوشک های بزرگسال شورتی ساخته شده است.

در جامعه پزشکی، حرفه ای ها به خاطر شأن و احترام به جای استفاده از واژه پوشک از واژهای جایگزین مانند “پد بی اختیاری ، پوشینه ” استفاده می شوند ، زیرا اصطلاح “پوشک” با بچه ها ارتباط دارد و بنابراین ممکن است یک معنی منفی داشته باشد. در عمل، با این حال، اکثر کارکنان مراقبت های بهداشتی عادت کرده اند به آنها پوشک، به ویژه آنهایی که شبیه پوشک بچه ها هستند، بنویسند.

افرادی که دارای شرایط پزشکی هستند که موجب بروز بی اختیاری ادرار یا مدفوع می شوند اغلب نیاز به پوشک یا محصولات مشابه دارند زیرا قادر به کنترل مثانه یا روده نیستند. افرادی که در رختخواب هستند یا در صندلی چرخدار، از جمله افرادی که دارای کنترل روده و مثانه هستند، ممکن است پوشک را نیز پوشانده باشند، زیرا آنها به طور مستقل به توالت دسترسی ندارند. افراد مبتلا به اختلال شناختی، مانند زوال عقل ممکن است نیاز به پوشک داشته باشند، زیرا ممکن است آنها نیازی به دسترسی به توالت ندارند.

 

 

پوشک های بزرگسال موجود در بازار ایران عبارتند از :

پوشک های بزرگسال شورتی ، پوشک های بزرگسال چسبی و پوشک های قابل شستشو

 

 

پوشینه بزرگسالان شورتی مانند شورت می باشد برای زنان و مردان بزرگسال که بی اختیاری دارند استفاده می شود که مثل شورت پا می شود و دارای لایه جذب است که از بیرون زدن ادرا و مدفوع جلوگیری می کند و فرد بیمار احساس راحتی می کند

پوشک های شورتی بزرگسال دارای قدرت های جذب متفاوت می باشند ، جذب 1200 cc ، جذب 2000 سی سی ، جذب 3400 سی سی ولی مقدار جذب بالایی که روی بسته بندی پوشک بزرگسال زده می شود مالک بر کیفیت خوب پوشک نمی باشد پون اکثر این اعداد جنبه تبلیغاتی دارند ، شاید یک پوشک با قدرت جذب1600 کیفیتی بهتر از پوشکی با قدرت جدب بالاتر داشته باشد.
بغیر از فاکتور قدرت جذب در پوشکهای بزرگسال مواردی چون جنس الیاف استفاده شده ، کشهای استفاده شده در دور کمر و ران ها ، پودر جاذب ای که در پوشک استفاده شده و از همه مهمتر تکنولوژی تولید پوشک بزرگسال در ایجاد کیفیت خوب و رضایت مندی تاثیر به سزایی دارند.

به طور کلی پوشک بزرگسالی را پوشک خوب و مناسب گفته می شود که اولا به بدن فرد بسازد و ایجاد حساسیت نکند و فرد در آن احساس آرامش کند ، و در عین حال از لحاظ مالی نیز مقرون به سرفه باشد ، و افراد با توجه به شرایط مالی می توانند بهترین پوشک را برای بیمار خود انتخاب کنند.

 

ویژگی های انواع پوشک بزرگسال چسبی و پوشک بزرگسال شورتی

پوشک بزرگسال چسبی مشخصاتی مشابه با پوشک چسبی کودکان دارد که در دو طرف آن چسب نگه دارنده جهت استفاده مطلوب تر تعبیه شده است. از این محصول معمولا برای بیمارانی که از مشکلات جسمانی و حرکتی رنج می برند و در واقع نمی توانند موارد مربوط به بی اختیاری را تحت کنترل داشته باشند مورد استفاده قرار می گیرد.

پوشک بزرگسال شورتی به شکل شورت طراحی شده است که در این نوع پوشینه قسمت های مختلفی از قبیل نوار دور ران و قسمت کمر، کش های ریز و محکمی دارد و چسب های نگهدارنده موجود در آن موجب سهولت استفاده از این محصول به هنگام پوشیدن یا درآوردن آن می شود. از این پوشک معمولا افرادی که در رفت و آمد اجتماعی هستند بیشتر استفاده می کنند.

این دو نوع پوشک دارای ایمنی مناسب و راحتی مطلوبی می باشند و از آنجایی که دارای اندازه های کوچک نیز هستند به راحتی می توان آنها را مورد استفاده قرار داد. هریک از این دو پوشک دارای ویژگی های خاصی در برندهای مختلف هستند از این رو با بررسی مزایای هر کدام با توجه به نیاز مصرف کننده انتخاب از بین آنها راحت تر می شود.

 

پوشک های قابل شستشو :

این نوع پوشک ها بیشتر برای افرادی استفاده میشود که بی اختیاری آنها در کنترل ادرار یا مدفوع کم است و این نوع پوشک ها قدرت جذب و پودر جاذب ندارند.

برای راحتی در شستشو و استفاده راحت تر از این محصول معمولا یک پد بهداشتی در آن قرار میدهند که هنگام شستشو تعویض میشود.

یکی از باکیفیت ترین این نوع پوشینه ها،پوشک قابل شستشو helper میباشد که ضدحساسیت بوده و بسیار نرم و راحت میباشد.

یکی دیگر از مزیت های این نوع پوشینه ها مقرون به صرفه بودن آنهاست که از آن میتوان مدت زیادی استفاده کرد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید